Amazon Project Zero: Markaları sahteciliklere karşı güçlendirmek
Project Zero, sahte ürün sayısını sıfıra indirmek için Amazon ve markalarının gücünden yararlanır

Project Zero nedir?

Otomatik korumalar
Amazon'un makine öğrenimiyle desteklenen otomatik korumalar, mağazalarımızı devamlı olarak tarar ve şüpheli sahte ürünleri proaktif bir şekilde kaldırır. Markalar, kendileriyle ilgili temel veri noktaları (ticari markalar, logolar gibi) sağlarken Amazon, şüpheli sahte ürünleri bulmak için günde 5 milyardan fazla liste kaydı güncelleme denemesini tarar.
Self servis sahte ürün kaldırma
Sahte liste kayıtlarını mağazalarımızdan kaldırmak için markaların artık bizimle iletişime geçmesi gerekmez. Bunun yerine, yeni self servis aracımızı kullanarak bu işlemi kendileri yapabilirler. Ayrıca gelecekteki olası sahte liste kayıtlarını daha iyi tespit etmek amacıyla bu verileri otomatik korumalarımızı güçlendirmek için de kullanırız.
Ürün serileştirme
(Türkiye'de henüz kullanıma sunulmamıştır)
Markalar, kayıtlı bir ürün için ürettikleri her bir birime benzersiz bir kod uygular; böylece Amazon, Amazon mağazalarından satın alınan bu ürünlerin her birinin orijinalliğini tarayabilir ve doğrulayabilir. Bu hizmet sayesinde daha müşteriye ulaşmadan her bir ürün birimine ait sahte ürünleri tespit edebilir ve bu sahteciliği durdurabiliriz.

Uygunluk gereksinimleri

Project Zero'ya uygun olmak için:

1.

Markanızın devlet tescilli bir ticari markayla Amazon Marka Kaydı'na kayıtlı olması gerekir.

2.

Aşağıdakiler gereklidir:

• Ticari markanın hak sahibi olmanız.

• Amazon Marka Kaydı'na erişimi olan bir Amazon hesabınızın olması.

• Son altı ay içinde en az %90 kabul oranına sahip olası ihlal bildirimleri göndermiş olmanız.
Uygunluk durumunuzu kontrol etmek için Amazon Marka Kaydı ile ilişkili Amazon hesabınızı kullanarak oturum açın:
Açıklama: Araçlarımızın kötüye kullanımını önlemek amacıyla Amazon, kullanıcının uygunluğunu belirlemek için ek unsurları değerlendirme hakkına sahiptir.
"Project Zero, Amazon'da BMW'yi korumak için çok kolay ve etkili bir araç olmuştur. Amazon'un markamızı korumamızı sağlamak için geliştirdiği araçlar için minnettarız. ”
"Amazon'un sahte ürün sayısını sıfıra indirme çalışmaları politikamızla oldukça uyumlu ve Amazon'un bu çaba doğrultusunda bize yardımcı olmak için daha fazla araç sunmasından çok memnunuz. Project Zero'nun kullanımı kolay, etkisi ise anında görülüyor; biz çok memnun kaldık. Project Zero'dan yararlanmak için yakın gelecekte Marka Kaydı'na başka ticari markalar da kaydetmeyi düşünüyoruz."
"Amazon'un Project Zero programı, güçlü bir marka koruma hizmeti sunuyor. Project Zero kapsamında sunulan araçlar, hak ihlaline neden olan liste kayıtlarının kaldırılması konusunda proaktif çalışmaları artırıyor. Bu, iş birliğine dayalı bir çalışma ve Amazon'un hem markalarımızı hem de müşterilerimizi korumak amacıyla proaktif adımlar attığını görmek harika."