Marka Koruma hızlı başlangıç kılavuzu

  • Fikrî mülkiyetinizi kaydetmek, markanızı korumanın ilk adımıdır. Amazon IP Accelerator, fikrî mülkiyet alanında faaliyet gösteren ve güvenlik incelemesinden geçmiş olan hukuk firmalarıyla zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Amazon Brand Registry'ye kaydolduğunuzda markanızı geliştirmenize ve korumanıza yardımcı olan özel programlara uygun hale gelirsiniz. Siz kaydolur kaydolmaz ihlalde bulunan liste kayıtlarını ve yanlış içerikleri önleyen proaktif korumaları etkinleştiririz.
  • Fikrî mülkiyet ihlalinden şüphelenilen durumları bildirmek için İhlal Bildir aracını kullanın. Bu aracı doğru şekilde kullandığınızda, otomatik korumalar daha akıllıca çalışmaya başlar ve Amazon Project Zero için uygun hale gelebilirsiniz.

İlk adım, fikrî mülkiyet
hakkınızı ortaya koymaktır

Markanızı oluşturmak için çok çaba harcadınız. Amazon'da gelişmiş teknolojilerimizi kullanarak gerçek marka sahiplerini belirliyor ve onlara fikrî mülkiyet haklarını ortaya koyup kötü niyetli kişilere karşı korumak için ihtiyaç duyacakları araçları sunuyoruz. Aşağıdaki gibi fikrî mülkiyetleri edinmenize ve korumanıza yardımcı olabiliriz:
  • Ticari faaliyetlerde kullanılan tasarımları, sembolleri, adları ve görselleri koruyan
    ticari markalar
  • Bir buluş için münhasır haklar sağlayan patentler
  • Görsel, kitap veya film gibi edebi eserleri ve sanat eserlerini koruyan
    telif hakları

360 derece koruma

Müşterileri, markaları ve satış ortaklarını sahtecilik, dolandırıcılık ve kötüye kullanım olaylarına karşı korumak ve müşterilere Amazon'da her alışveriş yaptıklarında tutarlı ve güvenilir bir deneyim sunmak için sektörün en iyisi bir dizi araç ve program geliştirdik. Amazon Brand Registry, çoğu marka için Amazon'un marka koruma ve geliştirme programlarının giriş noktasıdır. Koruma araçlarımız bağımsız olarak kullanılabilir. Ancak birlikte kullanıldıklarında çok daha etkili çalışırlar ve kötü niyetli kişilere karşı sağlam bir savunma oluştururlar.

Geliştirilmiş makine öğrenimi

Amazon Brand Registry'ye kaydolduğunuz ilk gün otomatik korumalardan yararlanmaya başlarsınız. Bunun yanı sıra, Brand Registry'nin İhlal Bildir aracı ve Project Zero'nun Self Servis Sahte Ürün Kaldırma aracının kullanılması makine öğrenimi modellerimizi iyileştirir ve otomatik marka korumalarımızı güçlendirir. Bu araçlar kullanıldıkça daha akıllı hale gelir.

Bir görevdeki araçlar

Marka sahiplerine sunulan koruma araçlarını sürekli olarak geliştiriyor ve iyileştiriyoruz. Otomatik korumalar, fikrî mülkiyet ihlallerinin bildirilmesi ve ihlalde bulunan ürünlerin kaldırılması, sahte ürünleri önleyen fiziksel kodlar ve tarafsız patent değerlendirme süreçleri gibi hizmetlerle markanızı güvende tutmak için proaktif olarak çalışıyoruz.

Sahtecilik yapanları adalete teslim etme

Amazon Brand Registry, Project Zero ve Transparency aracılığıyla markalarla yakından birlikte çalışarak bu markaların fikrî mülkiyetleri ve ürünleri hakkında çok miktarda bilgi topluyoruz. Bu bilgiler, mağazalarımızdaki sahte ürünleri tespit etmemize, araştırmamıza ve kaldırmamıza, ayrıca dünyanın dört bir yanında adli takibat için ilgili makamlara bildirilecek kötü niyetli kişileri belirlememize yardımcı oluyor.

Uygunluk konusundan bahsedelim

Hangi marka koruma ürününün sizin için doğru olduğunu belirlerken ilk olarak şu soruyu yanıtlamanız gerekir: Ticari markanız var mı? Brand Registry'ye kaydolmak için tescilli veya tescil bekleyen resmî bir ticari markanızın olması gerekir. Ancak, Brand Registry'ye kayıtlı olmayan markaların kullanabileceği çeşitli marka koruma programları da vardır.

Hangi marka koruma programlarından
yararlanabilirsiniz?

Program
Ticari marka yok
Tescil bekleyen ticari marka
Tescilli ticari marka
A'dan Z'ye Garanti
Satış Ortağı Güvenlik İncelemesi
İhlal Bildirme Formu
Fikrî Mülkiyet İçin Accelerator
Brand Registry
Aşağıdaki tüm programlar için Brand Registry'ye kayıtlı olmanız gereklidir
Otomatik Korumalar
İhlal Bildir
Project Zero
Lütfen dikkat: Her programın kendine özgü uygunluk gereklilikleri olabilir. Her programın tüm uygunluk gerekliliklerini şuradan görebilirsiniz:

Amazon'da markanızı koruyun

Brand Registry, markaların Amazon'da başarılı olmasına yardımcı olmak amacıyla özel tasarlanmış araç ve programlardan yararlanabilmeyi sağlar

© 2024, Amazon Services LLC.