Markanızı koruyun ve geliştirin

Amazon Brand Registry, mağazamızda satış yapıp yapmamanız fark etmeksizin fikrî mülkiyetinizi korumanıza, liste kayıtlarınızı yönetmenize ve işletmenizi büyütmenize yardımcı olur.

Koruma ilk günden başlar

Markanızı ve fikrî mülkiyetinizi en iyi siz biliyorsunuz. Amazon Brand Registry'ye kaydolun ve markanız hakkında bilgi paylaşın. Kötü niyetli liste kayıtlarını ve kişileri durdurmaya yardımcı olan proaktif korumaları etkinleştirerek içinizi rahatlatırız.
Markanızın güvenliğini sağlayın
Güçlü araçlarımızdan faydalanarak, fikrî mülkiyet ihlali şüphelerini tespit edin ve bildirin. Doğru bildirimler sayesinde değerlendirme döngülerimiz, markanızı ve müşterilerinizi etkilemeden önce ihlalleri otomatik olarak engelleyecek biçimde yönlendiriliyor.
Müşteri deneyimini iyileştirin
Müşterilerinizin doğru bilgileri görmesini sağlamak için ürünlerinizin detay sayfalarındaki içerikleri ve fotoğrafları daha iyi yönetin. Yanlış güncellemeleri önlemek için bilgilerinizi otomatik korumalarımızla ve makine öğrenimimizle birleştiriyoruz.
İlerlemenizi takip edin
Tüm Amazon mağazaları genelinde markanızın korunmasına yönelik olarak hem Amazon'un hem de sizin çabalarınızla ilgili temel istatistiklere göz atın. Gönderdiğiniz ihlal bildirimlerinin durumunu ve etkisini de izleyebilirsiniz.

Amazon'da markanızı koruma merkeziniz

Brand Registry'ye giriş yapın ve markanızı korumaya ayırdığınız değerli zamandan tasarruf edin. En popüler özelliklerimizden bazıları hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.

Otomatik korumalar

Kötü niyetli liste kayıtlarını yayınlanmadan önce durdurun. Markanız, ürünleriniz ve fikrî mülkiyetiniz hakkında veri sağladığınızda, kötü niyetli liste kayıtlarını engelleyen gelişmiş makine öğrenimi özelliğini kullanarak tahmine dayalı korumalar uygularız.

İhlal Bildir

Potansiyel ticari marka, telif hakkı, patent ve tasarım hakkı ihlallerini bulmak için kataloğumuzda kolayca arama yapın. İhlal bulursanız bunları bildirmek için gelişmiş araçlarımızı kullanın. Bu raporlar, otomatik korumalarımızı daha da güçlendirir.

Brand Registry desteği

Teknik sorunları, liste kaydı sorunlarını, pazaryeri politikası ihlallerini ve daha fazlasını çözme konusunda desteğe ihtiyaç duyduğunuzda gerçek kişilerden yardım alın.

Yardım

Brand Registry özelliklerini kullanma konusundaki ipuçları ve kılavuzlar içeren eğitim kaynaklarına ve sık sorulan soruların yanıtlarına ulaşın.

Etki paneli

Amazon'un markanızı korumak amacıyla paylaştığınız bilgileri nasıl kullandığını ve kötü niyetli olabilecek liste kayıtlarını nasıl kaldırdığını öğrenin.

Diğer marka programlarının koşullarına uyum sağlayın

Markanızı koruyun

Project Zero

Bizimle iletişime geçmenize gerek kalmadan sahte liste kayıtlarını hemen kaldırabilmenizi sağlayan benzersiz bir özellikten yararlanın.

Markanızı geliştirin

A+ İçerik

Amazon detay sayfasında zengin metin
ve görsellerle marka hikayenizi ve ürün özelliklerinizi sergileyerek dönüşümü, trafiği ve satışları artırmaya yardımcı olun.

Sponsorlu Markalar

Logonuzu, özel başlığınızı ve
en fazla üç ürününüzü içeren reklamlarla marka farkındalığınızı artırın.

Amazon Mağazaları

Markanızı ve ürünlerinizi Amazon'da kendi çok sayfalı mağazanızla ücretsiz olarak tanıtın.

Amazon'un gücüyle markanızı koruyun

Proaktif

700,000'den fazla

2023 yılında Amazon'un, mağazamızda tek bir ürün satışa sunulamadan durdurduğu, yeni satıcı hesabı oluşturmak üzere kötü niyetli kişiler tarafından yapılan girişimlerin sayısı.

Etkili

%30'dan fazla

Amazon mağazasında satılabilen ürün sayısı artmaya devam ederken markaların 2020 yılından bu yana gönderdiği toplam geçerli ihlal bildirimlerinin sayısındaki düşüş oranı.

Duraksız

7/24

Tüm fikrî mülkiyet ihlali bildirimlerinizi her an araştırmaya hazır ekiplerimiz tüm dünyada 7/24 iş başındadır.
BAŞARI HİKAYELERİ

Kayıtlı markalardan oluşan büyüyen listemize katılın

Markanızı birlikte koruyup büyütelim

Amazon Brand Registry'ye kaydolmak için, onay bekleyen veya tescilli bir ticari marka gerekir

© 2024, Amazon Services LLC.