Project Zero SSS

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Project Zero şu anda hangi ülkelerde sunulmaktadır?
Project Zero şu anda ABD, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya, Japonya, Hindistan, Meksika, Kanada, Avustralya, Brezilya, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Singapur, Polonya, Belçika, Suudi Arabistan, İsveç ve Hollanda'daki uygun markalar için kullanılabilir.
Project Zero'ya kaydolmak için uygunluk gereksinimleri nelerdir?
Amazon ile aranızdaki satış ilişkisinden bağımsız olarak şu koşulları karşılamalısınız:
  • Tescilli ticari marka içeren bir Brand Registry hesabınız ve hak sahibi rolünüz olmalıdır.
  • Son altı ay içinde, İhlal Bildir aracı üzerinden en az %90 kabul oranına sahip olası ihlal bildirimleri göndermiş olmalısınız.
Araçlarımızın kötüye kullanımını önlemek amacıyla Amazon, kullanıcının uygunluğunu belirlemek için ek unsurları değerlendirme hakkına sahiptir.
Amazon Brand Registry'ye yeni katıldım ve İhlal Bildir aracını kullanmadım. Project Zero için uygun muyum?
Hayır, önce İhlal Bildir aracı üzerinden olası ihlal bildirimleri göndermenizi istiyoruz.
Kayıtlı temsilciler Project Zero için uygun mudur?
Hayır, şu anda yalnızca Brand Registry'ye kayıtlı markanın ticari marka hak sahipleri Project Zero'ya erişim için uygundur.
Markalar, Zero self servis aracını kullanarak Amazon mağazasından hangi tür liste kayıtlarını kaldırabilir?
Self Servis Sahte Ürün Kaldırma aracı, yalnızca sahte liste kayıtlarını kaldırmak için kullanılır. Sahtecilik, tescilli bir ticari markanın (veya tescilli bir ticari markaya çok benzeyen bir markanın) bir ürünün satışıyla bağlantılı olarak yasalara tamamen ya da kısmen aykırı şekilde kopyalanmasıdır. Sahtecilikte, ürünün orijinal olduğunu gösteren ürün, ambalaj veya ürün detay sayfasında tescilli bir marka kullanılması gerekir.
Markam bir ülkede Project Zero'ya kayıtlıysa diğer ülkelerde de otomatik olarak kaydolur muyum?
Bir marka bir ülkede Project Zero'ya kayıtlıysa, Brand Registry'ye kayıtlı tescilli ticari markalarının olduğu diğer ülkelerde de otomatik olarak kaydolur.
Amazon, markaların self servis sahte ürün kaldırma aracını doğru bir şekilde kullandığından nasıl emin oluyor?
Markalara benzersiz düzeyde sorumluluk veriyoruz ve bu kararımızın arkasındayız çünkü Amazon ve markaların güçlerini birleştirdiğinde sahte ürünleri sıfıra indirebileceğine inanıyoruz. Markaların, Project Zero ayrıcalıklarından yararlanmaya devam edebilmesi için en az %99 doğruluk oranını koruması gerekmektedir. Project Zero kaydının parçası olan zorunlu eğitim ve araçlarımızın kötüye kullanımını önlemeye yönelik sürekli izleme de dahil olmak üzere doğruluğu sağlamak için çeşitli süreçler uyguluyoruz.
Markaların Project Zero'ya kaydolmak için ürünlerini serileştirmesi gerekir mi?
Hayır, ancak ürünlerini serileştiren markalar en iyi sonuçları alır. Ürün serileştirme, sahte ürünlerin tespit edilmesi ve müşterilere gönderilmelerinin önlenmesi için güçlü bir araçtır. Markalar ayrıca hangi ürünlerini serileştirmek istediklerini de seçebilir. Ürün serileştirme hizmeti şu anda ABD, Kanada, İtalya, Fransa, Almanya, İspanya, Birleşik Krallık, Hindistan, Avustralya ve Japonya'da mevcuttur. Hizmeti daha fazla ülkeye genişletmek için çalışıyoruz.
Project Zero'ya katılım ücretsiz mi?
Evet; Project Zero'ya kaydolmak, otomatik korumalara erişim sağlamak ve self servis sahte ürün kaldırma aracını kullanmak ücretsizdir. Markalar, hacme bağlı olarak birim başına belirli bir ücret ödeyerek ürün serileştirme hizmetini kullanmayı tercih edebilir.
© 2024, Amazon Services LLC.