Popüler kültür unsurlarını baskı ürünlerine dönüştürmede önde gelen markalar, kendilerini koruyacak kahramanı buldu

"Amazon'da markanızın en üst düzeyde korunmasını istiyorsanız Project Zero'yu edinin."

Jamal Aoun
Pazaryeri Direktörü, Popfunk

Hayranların yolundan gidiyoruz

Popfunk, 2007'den bu yana, sipariş üzerine üretilen harika ürünleriyle dünya genelindeki müşterilerin popüler kültür eğilimlerine hitap ediyor. 1.000'den fazla lisansa sahip marka, tişört ve kapüşonlu sweatshirt gibi ürünleri hayranların çok sevdiği görsellerle, logolarla ve diğer unsurlarla süslemektedir. Marka, Friends ve Harry Potter'dan Pink Floyd, Jurassic Park ve Susam Sokağı'na kadar popüler kültür ve spor dünyasının birçok önemli isminin lisansını bünyesine katmıştır.

Başlangıçta yalnızca fiziksel perakende mağazalarına satış yapan marka, satış kanallarını genişletmeye karar vererek "hayranların yolundan gitme" sloganını benimsedi. Bu amaçla markanın, yeni popüler serilerle eski kült serileri bulup bunları doğrudan insanlara ulaştırması gerekiyordu.

Marka tam olarak bunu yaptı: Amazon'un kitlelere ulaşma gücünden ve müthiş teknolojisinden yararlanarak müşterilerin özgün ve yüksek kaliteli ürünler yoluyla en sevdikleri kurgusal evrenler, karakterler ve hikayelerle bağ kurmasını sağladı.

Büyük lisanslar, büyük sorumluluk getirir

Kahramanların olduğu yerde her zaman kötü aktörler de olacaktır. Popfunk; televizyon, film, çizgi roman, müzik, spor ve üniversiteler arası müsabakalar gibi pek çok alanda, kendi alanında en ünlü isimlerden bazılarıyla lisans sözleşmesi imzalamıştır. Bu da Popfunk'a ve lisans iş ortaklarına ait tescilli ticari markalı ürünlere dayalı taklit ürünler yapılma olasılığını artırmaktadır.

İşletmenin önceliklerinden biri fikrî mülkiyetin korunmasıydı. Popfunk, düşük kaliteli sahte ürünlerin olumsuz müşteri yorumlarına neden olacağından, müşterileri ürünlerinden uzaklaştırabileceğinden veya kâr-zarar hanesini etkileyeceğinden endişe duyuyordu.

Popfunk Pazaryeri Direktörü Jamal Aoun, "Geçtiğimiz yılın sonunda, kendi liste kayıtlarımız olmayan ancak içeriğimizle tamamen aynı olan Jaws ve Jurassic Park tasarımlarını kullanan diğer satıcıların sayısında büyük bir artış gördük. Bunlar, liste kayıtlarımızı ve ticari markalarımızı kullanıp yarı fiyatına satış yapan kötü aktörlerdi." dedi.

Neyse ki marka sahibi olarak Popfunk'ın bu duruma karşılık vermesine yardımcı olacak bir çözüm vardı.

Sorunları anında çözüme kavuşturma

En başından beri Popfunk'ın önceliklerinden biri, markasını sahtecilik yapanlardan korumak olmuştu. Şirket, Amazon'da satış yapmaya ilk başladığında İhlal Bildir aracından faydalandı. Project Zero için uygun hale geldikten sonra ise taleplerini Self Servis Sahte Ürün Kaldırma aracı yoluyla bildirmeye başladı.
KONUM
Madison Heights, MI, ABD
SEKTÖR
Kıyafet, Moda
AMAZON LAUNCH
2016
MARKA KORUMA ARAÇLARI
Amazon Brand Registry

Amazon Project Zero
Project Zero, bize hak ihlal eden ürünleri kendi başımıza kaldırma gücü vererek hayatımızı kolaylaştırdı. Kötü aktörleri bildirmemizden dakikalar sonra, ilgili ürünlerin başarılı bir şekilde kaldırıldığına dair bildirim alıyoruz.
Jamal AounPazaryeri Direktörü, Popfunk

Sahte ürünleri etiketleme

Popfunk'ın attığı ilk adım, Amazon Brand Registry programına kaydolmak ve İhlal Bildir aracını kullanarak sahte liste kayıtlarını aramak olmuştu. Amazon hak ihlal eden içerikleri hızla inceleyip kaldırsa da Popfunk ekibi, geniş ürün kataloğunu etkili şekilde izlemek için halihazırda zaman ve kaynak ayırmış olmasına rağmen, Amazon'un araştırmasını tamamlamasını ve bildirimlerine yönelik bir karar vermesini beklemek zorunda kalıyordu.

"Ekibimiz dinlenme zamanlarını, sonuçların ilk birkaç sayfasını kontrol etmek ve ürünlerimizin sahtesini kimlerin sattığını belirleyip bu kişileri bildirmek için kullanıyordu."

Jenerik

Project Zero, Popfunk'ın işlerinde gerçekten büyük değişimler yaratmıştır. Etik değerleri hiçe sayan sahtecilerin liste kayıtlarının kaldırılması sayesinde Popfunk, müşterilerinin orijinal ürünler almalarını, harika bir deneyim yaşamalarını ve gönderilen ürünün her zaman gerçek olduğuna güvenebilmelerini sağlıyor.

Aynı zamanda Popfunk ekibi, sahte liste kayıtlarının peşine düşmek yerine işlerini büyütmeye odaklanmaya daha fazla zaman ayırabiliyor.

Bu program, Popfunk gibi büyüme odaklı bir işletme için başka bir önemli avantaj daha sunarak, Popfunk'ın daha fazla lisans kazanmasına ve sürekli büyüyen ürün listesini daha da genişletmesine yardımcı oluyor.

"Lisans iş ortaklarımızla konuşmalıyım. İhlallerle baş edebilmek için elimizin altında ihtiyaçlara cevap veren kusursuz bir araç olması bizi son derece güçlü hissettiriyor ve güvenimizi artırıyor çünkü biz de ihtiyaçlara cevap vermeye aynı ölçüde önem veriyoruz. Project Zero müthiş bir avantaj."

Project Zero'yu hemen kullanmaya başlayın

Daha fazla olay incelemesini keşfedin

OLAY İNCELEMESİ

LoryArreda

Transparency, tam da ihtiyaç duyulan bir zamanda yerel zanaatkarlığı ve kaliteyi korumaya yardımcı oluyor.
OLAY İNCELEMESİ

Arduino

Project Zero, açık kaynak elektronik sitesine anında marka koruması sağlıyor.
OLAY İNCELEMESİ

Koala Babycare

Transparency, bir markanın itibarını ve en küçük müşterilerini korumaya yardımcı oluyor.
© 2024, Amazon Services LLC.