Project Zero, sahte ürün sayısını sıfıra indirmek için Amazon ve markaların gücünden yararlanır

Otomatik korumalar

Amazon'un makine öğrenimiyle desteklenen otomatik korumalar, mağazalarımızı devamlı olarak tarar ve sahte olduğundan şüphelenilen ürünleri proaktif bir şekilde kaldırır. Markalar, kendileriyle ilgili temel veri noktaları (ör. ticari markalar, logolar) sağlarken Amazon, şüpheli sahte ürünleri bulmak için günde 5 milyardan fazla liste kaydı güncelleme denemesini tarar.

Self servis sahte ürün kaldırma

Sahte liste kayıtlarını mağazalarımızdan kaldırmak için markaların artık bizimle iletişime geçmesi gerekmiyor. Bunun yerine, yeni self servis aracımızı kullanarak bu işlemi kendileri yapabilirler. Bu verileri gelecekteki potansiyel sahte liste kayıtlarını daha iyi yakalamak üzere otomatik korumalarımızı güçlendirmek için de kullanırız.

Ürünlere seri numarası ekleme

Markalar, kayıtlı bir ürün için ürettikleri her bir birime benzersiz bir kod uygular. Böylece Amazon, Amazon mağazalarından satın alınan bu ürünlerin her birinin orijinalliğini tarayabilir ve doğrulayabilir. Bu hizmet sayesinde daha müşteriye ulaşmadan her bir ürün birimine ait sahte ürünleri tespit edebiliyor ve sahteciliği durdurabiliyoruz.
Project Zero hakkında son güncellemeler için resmî blog gönderimizi okuyun veya SSS sayfasına bakın.

Uygunluk gereklilikleri

1. Adım

Markanızın devlet tescilli bir ticari markayla Amazon Brand Registry'e kayıtlı olması gerekir.

2. Adım

  • Ticari markanın hak sahibi olmanız gerekir.
  • Brand Registry'e erişimi olan bir Amazon hesabınız bulunması gerekir.
  • Son altı ay içinde en az %90 kabul oranına sahip olası ihlal bildirimleri göndermiş olmanız.
Uygunluk durumunuzu kontrol etmek için Brand Registry ile ilişkilendirilmiş Amazon hesabınızı kullanarak oturum açın.
Lütfen dikkat: Araçlarımızın kötüye kullanımını önlemek amacıyla Amazon, kullanıcının uygunluğunu belirlemek için ek unsurları değerlendirme hakkına sahiptir.
© 2022, Amazon Services LLC.